Commodore Amiga 1200
Oto jak przedstawia się specyfikacja mojej aktualnej, używanej na codzień Amigi 1200:
- obudowa transparentna,
- płyta w rewizji rev.1D4,
- ROM 3.1,
- karta turbo: Blizzard 060 50 MHz,
- FAST RAM: 128 MB,
- CHIP RAM: 2 MB,
- dysk twardy: 2 x karta CF 8GB - razem 16GB,
- sprzętowy emulator stacji dyskietek Gotek z zewnetrznym wyswietlaczem i przełącznikami,
- scandoubler Indivision AGA 1200 MK2cr,
- nowa laminowana membrana klawiatury,
- wbudowane kolorowe diody RGB LED,
- elektroniczny rozgałęziacz mysz/joy,
- przelotka commodorowska RGB-VGA,
- kilka joy'ów,
- bezbarwna pokrywa antykurzowa,
- system operacyjny: Workbench 3.1,
- zastosowanie: gry, gry, gry ..., dema, scena, dema ... i ... przestawianie ikonek ;-))

Mam także całkowicie skompletowaną oryginalną Amigę 1200 w pełnym boxie, w pięnym pudełku, kartonami,
foliami, dokumentacją, dyskietkami, piekną białą myszką i takim samym zasilaczem. Jedynymi dodatkami są: karta turbo Apollo
1260 by Stachu100 oraz dysk twardy (2xCF).
- płyta w rewizji rev.2B,
- stacja dyskietek 880 KB,
- karta turbo Apollo 1260 50 MHz by Stachu100,
- FAST RAM: 64 MB,
- 2 x CF 8GB (w sumie 16 GB) jako HDD,
- nowa membrana klawiatury,
- scandoubler Elbox,
- elektroniczny rozgałęziacz mysz/joy,
- przelotka commodorowska RGB-VGA,
- kilka joy'ów,
- bezbarwna pokrywa antykurzowa,
- system operacyjny: Workbench 3.1,
- zastosowanie: gry, gry, gry ..., dema, scena, dema ... i ... przestawianie ikonek ;-))

Oczywiście na przestrzeni lat miałem wiele Amig 1200. Uwielbiałem je modyfikować, urozmaicać i upiększać.
Poniżej przedstawiam kilka z nich.
Poniżej galeria zdjęć mojej pierwszej i najbardziej dopasionej amisi. Lata pracy i eksperymentowania z modyfikacjami doprowadziły
do powstania tego monstrum. Amigowa kanapka uruchamiała się losowo i losowo też działała, niemniej jednak byłem z niej dumny do około 2009 r,
kiedy to ostatecznie ją sprzedałem.
Maksymalnie rozbudowana miała możliwość uruchamiania systemów: AmigaOS 3.9, MorphOS 1.4 i MacOS 8 pod ShapeShifterem i składała
się z:
- obudowa tower Micronik Infinitiv,
- płyta w rewizji 2B,
- ROM 3.1,
- karta turbo: Blizzard PowerPC 603e+ 200/060/50,
- karta graficzna: BVision 8MB,
- RAM: 128MB w dwóch kościach SIMM po 64MB,
- karta sieciowa: 3Com 3CCE589ET (Megahertz LAN 589E Ethernet 10 Mbp) + kątówka,
- kontroler 4xEIDE Elbox (opcja),
- kontroler IDE: FastATA3 Elbox'u (opcja),
- dysk twardy: WD Caviar 10 GB,
- dysk twardy: WD Caviar 4 GB w wyjmowalnej kieszeni,
- CD-R/RW: LG,
- stacja dyskietek 1,76 MB,
- stacja dyskietek 880 KB,
- kontroler myszki PS/2 - Tuptuś,
- i inne "urozmaicenia": wewnętrzny wzmacniacz, wewnętrzne głośniki, kolorowe diody na panelu przednim ...

Kilka innych ciekawych dekstopowych projektów i modów:
- wewnętrzny CD-ROM: Teac 24x slim,
- złącze do zewnętrznego napędu IDE/ATA - HDD lub CD/DVD,
- wewnętrzny sygnał S-Video i wyjście na zewnątrz,
