Club4A.pl
   Commodore Amiga 1200

Commodore Amiga 1200

Oto jak przedstawia się specyfikacja mojej aktualnej, używanej na codzień Amigi 1200:

  • obudowa transparentna,
  • płyta w rewizji rev.1D4,
  • ROM 3.1,
  • karta turbo: Blizzard 060 50 MHz,
  • FAST RAM: 128 MB,
  • CHIP RAM: 2 MB,
  • dysk twardy: 2 x karta CF 8GB - razem 16GB,
  • sprzętowy emulator stacji dyskietek Gotek z zewnetrznym wyswietlaczem i przełącznikami,
  • scandoubler Indivision AGA 1200 MK2cr,
  • nowa laminowana membrana klawiatury,
  • wbudowane kolorowe diody RGB LED,
  • elektroniczny rozgałęziacz mysz/joy,
  • przelotka commodorowska RGB-VGA,
  • kilka joy'ów,
  • bezbarwna pokrywa antykurzowa,
  • system operacyjny: Workbench 3.1,
  • zastosowanie: gry, gry, gry ..., dema, scena, dema ... i ... przestawianie ikonek ;-))

Amiga 1200 060 Transparent

Mam także całkowicie skompletowaną oryginalną Amigę 1200 w pełnym boxie, w pięnym pudełku, kartonami, foliami, dokumentacją, dyskietkami, piekną białą myszką i takim samym zasilaczem. Jedynymi dodatkami są: karta turbo Apollo 1260 by Stachu100 oraz dysk twardy (2xCF).

  • płyta w rewizji rev.2B,
  • stacja dyskietek 880 KB,
  • karta turbo Apollo 1260 50 MHz by Stachu100,
  • FAST RAM: 64 MB,
  • 2 x CF 8GB (w sumie 16 GB) jako HDD,
  • nowa membrana klawiatury,
  • scandoubler Elbox,
  • elektroniczny rozgałęziacz mysz/joy,
  • przelotka commodorowska RGB-VGA,
  • kilka joy'ów,
  • bezbarwna pokrywa antykurzowa,
  • system operacyjny: Workbench 3.1,
  • zastosowanie: gry, gry, gry ..., dema, scena, dema ... i ... przestawianie ikonek ;-))

Amiga 1200 060 oryginalna

Oczywiście na przestrzeni lat miałem wiele Amig 1200. Uwielbiałem je modyfikować, urozmaicać i upiększać. Poniżej przedstawiam kilka z nich.

Poniżej galeria zdjęć mojej pierwszej i najbardziej dopasionej amisi. Lata pracy i eksperymentowania z modyfikacjami doprowadziły do powstania tego monstrum. Amigowa kanapka uruchamiała się losowo i losowo też działała, niemniej jednak byłem z niej dumny do około 2009 r, kiedy to ostatecznie ją sprzedałem.

Maksymalnie rozbudowana miała możliwość uruchamiania systemów: AmigaOS 3.9, MorphOS 1.4 i MacOS 8 pod ShapeShifterem i składała się z:

  • obudowa tower Micronik Infinitiv,
  • płyta w rewizji 2B,
  • ROM 3.1,
  • karta turbo: Blizzard PowerPC 603e+ 200/060/50,
  • karta graficzna: BVision 8MB,
  • RAM: 128MB w dwóch kościach SIMM po 64MB,
  • karta sieciowa: 3Com 3CCE589ET (Megahertz LAN 589E Ethernet 10 Mbp) + kątówka,
  • kontroler 4xEIDE Elbox (opcja),
  • kontroler IDE: FastATA3 Elbox'u (opcja),
  • dysk twardy: WD Caviar 10 GB,
  • dysk twardy: WD Caviar 4 GB w wyjmowalnej kieszeni,
  • CD-R/RW: LG,
  • stacja dyskietek 1,76 MB,
  • stacja dyskietek 880 KB,
  • kontroler myszki PS/2 - Tuptuś,
  • i inne "urozmaicenia": wewnętrzny wzmacniacz, wewnętrzne głośniki, kolorowe diody na panelu przednim ...

Amiga 1200 060/200 PPC

Kilka innych ciekawych dekstopowych projektów i modów:

  • wewnętrzny CD-ROM: Teac 24x slim,
  • złącze do zewnętrznego napędu IDE/ATA - HDD lub CD/DVD,
  • wewnętrzny sygnał S-Video i wyjście na zewnątrz,

Amiga 1200 modyfikacja