Smena 8m - Смена 8M
Moja przygoda z fotografią rozpoczęła sie od tego aparaciku. Moją pierwszą Smenę 8m wygrałem w drugiej
połowie lat 80-tych w konkursie organizowanym podczas uczestnictwa w jednym z licznych rajdów turystycznych organizowanych przez
PTTK w Chełmie. Ten egzemplarz aparatu kilka lat później uległ uszkodzeniu podczas wycieczki do NRD (tak, było kiedyś
takie państwo ;-)). Z oryginału pozostał karton oraz instrukcje.
Prezentowany egzemplarz jest identyczny z pierwszym i kupiłem go już współcześnie w mieście Sumy na Ukrainie.
