Club4A.pl
   Amstrad CPC464

Amstrad CPC464

Do czasu pozyskania własnego egzemplarza CPC464 z tym komputerem miałem do 'czynienia' tylko raz. Podczas jakiś labolatoriów na studiach, kiedy my wykonywaliśmy ćwiczania, pilnujący nas laborant włączał ukrytego w szafie Amstrada i grał. Ponieważ w tym czasie posiadałem Commodore C64C i Amigę 1200 to już sam Amstrad nie robił na mnie żadnego wrażenia.

Mój egzemplarz do druga wersja tego komputera (B) z przeprojektowaną płytą, w której wyjście audio i joysticka znajduje się po lewej stronie obudowy. Ponadto komputer jest sygnowany nowym logiem 'AMSTRAD' z charakterystycznym grubym slash'em w tle liter. W zestawie znajduje się także moduł modulatora ze zintegrowanym zasilaczem - Module MP-1. Ponieważ standardowe zestawy komputreów były sprzedawane z monitorem, które także zasilały komputer, to moduł MP-1 można było kupić oddzielnie. Umożliwia on nie tylko zasilanie komputera ale także wyprowadzenie wizji na wejście antenowe dowolnego telewizora w sytuacji kiedy właściciel nie miał oryginalnego monitora.

Amstrad CPC464

Zestaw uzupełniają oryginalne joystisk Amsoft JY2, 10 gier na kasetach magnetofonowych oraz instrukcja obsługi.

Na koniec pochwalę się, że byłem pierwszą osobą rozkrecającą komputer w celu jego wyczyszczenia po przeszło 30 latach od daty jego produkcji.