Club4A.pl
   Atari Falcon 030

Atari Falcon 030

Atari Falcon - ostatni komputer ze stajni Atari, w pewnym sensie już kultowy.

Prezentowany egzemplarz nie jest niestety boxowy i ma dwa dodatkowo wycięte otwory w tylnej ściance. Mi to osobiście nie przeszkadza a dodatkowo zwiękasza funkcjonalność komputera. W jednym z otworów jest zamontowany estetyczny włącznik wbudowanego wentylatora. Drugi służy do szybkiej i prostej wymiany danych z komputera przez kartę CF. Wewnątrz znajduje się dwuportowy czytnik kart Compact Flash. Drugi port to oczywiście CF'ka, która udaje dysk twardy. Całością programowo zarządza licencjonowany HDDriver v9.07 by Uwe Seimet.

Atari Falcon 030

Do komputera posiadam oczywiście zabezpieczony oddzielnie oryginalny 2,5 calowy dysk twardy 80 MB, myszkę oraz pokrywę antykurzową z lat 90-tych. Sokół ma zamontowane rozszerzenie pamięci do 14 MB oparte na 'glutach' oraz uzupełnione gniazdo kooprocesora o Motorolę MC68882 (FN16A).

Z nowszych akcesoriów zestaw posiada miniaturową przejściówkę na myszki w standardzie USB oraz kartę sieciową NetUSBee w metalowej obudowie od Lotharka.

Mój Falcon skrywa przede mną jedną tajemnicę - posiada wewnątrz dodaną pewną modyfikację, której przeznaczenia nikt nie był w stanie do chwili obecnej odgadnąć. Ważne, że Sokół działa bezproblemowo.